Hostage: Difference between revisions
Appearance
imported>Dotclub No edit summary |
imported>Dotclub No edit summary |
||
| Line 17: | Line 17: | ||
|5 | |5 | ||
|Hostage V | |Hostage V | ||
| | |||
|- | |||
|1988 | |||
|6 | |||
|Hostage VI | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 22: | Line 27: | ||
|8 | |8 | ||
|Hostage VIII | |Hostage VIII | ||
| | |||
|- | |||
|1988 | |||
|9 | |||
|Hostage IX | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 32: | Line 42: | ||
|11 | |11 | ||
|Hostage XI | |Hostage XI | ||
| | |||
|- | |||
| | |||
|12 | |||
|Hostage XII | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Revision as of 08:58, 20 January 2023
Background
Works
| Year | # | Title | Notes |
|---|---|---|---|
| 4 | Hostage IV | ||
| 1988 | 5 | Hostage V | |
| 1988 | 6 | Hostage VI | |
| 8 | Hostage VIII | ||
| 1988 | 9 | Hostage IX | |
| 1988 | 10 | Hostage X | |
| 11 | Hostage XI | ||
| 12 | Hostage XII | ||
| 13 | Hostage XIII (1) | ||
| 13 | Hostage XIII (3) | ||
| 19 | Hostage XIX | ||
| 21 | Hostage XXI | ||
| 22 | Hostage XXII | ||
| 25 | Hostage XXV | ||
| 36 | Hostage XXXVI | ||
| 1990 | 49 | Hostage XLIX | |
| 1990 | 50 | Hostage L | |
| 1990 | 60 | Hostage LX | |
| 69 | Hostage LXIX | ||
| 1990 | 70 | Hostage LXX | |
| 1990 | 73 | Hostage LXXIII | |
| 1991 | 79 | Hostage LXXIX |
Studies for Hostage
| Year | Title | Notes |
|---|---|---|
| 1990 | Study for Hostage 43 | |
| 1990 | Study for Hostage 52 | |
| 1990 | Study for Hostage 53 | |
| 1990 | Study for Hostage 61 | |
| 1990 | Study for Hostage 65 | |
| 1991 | Study for Hostage 79 | |
| 1990 | Study for Hostage 83 |