Hostage: Difference between revisions
Appearance
imported>Dotclub No edit summary |
imported>Dotclub No edit summary |
||
| Line 92: | Line 92: | ||
|70 | |70 | ||
|Hostage LXX | |Hostage LXX | ||
| | |||
|- | |||
|1990 | |||
|73 | |||
|Hostage LXXIII | |||
| | |||
|- | |||
|1991 | |||
|79 | |||
|Hostage LXXIX | |||
| | | | ||
|} | |} | ||
| Line 119: | Line 129: | ||
|1990 | |1990 | ||
|Study for Hostage 65 | |Study for Hostage 65 | ||
| | |||
|- | |||
|1991 | |||
|Study for Hostage 79 | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Revision as of 08:48, 20 January 2023
Background
Works
| Year | # | Title | Notes |
|---|---|---|---|
| 4 | Hostage IV | ||
| 1988 | 5 | Hostage V | |
| 8 | Hostage VIII | ||
| 1988 | 10 | Hostage X | |
| 11 | Hostage XI | ||
| 13 | Hostage XIII (1) | ||
| 13 | Hostage XIII (3) | ||
| 19 | Hostage XIX | ||
| 21 | Hostage XXI | ||
| 22 | Hostage XXII | ||
| 25 | Hostage XXV | ||
| 36 | Hostage XXXVI | ||
| 1990 | 49 | Hostage XLIX | |
| 1990 | 50 | Hostage L | |
| 1990 | 60 | Hostage LX | |
| 69 | Hostage LXIX | ||
| 1990 | 70 | Hostage LXX | |
| 1990 | 73 | Hostage LXXIII | |
| 1991 | 79 | Hostage LXXIX |
Studies for Hostage
| Year | Title | Notes |
|---|---|---|
| 1990 | Study for Hostage 43 | |
| 1990 | Study for Hostage 52 | |
| 1990 | Study for Hostage 53 | |
| 1990 | Study for Hostage 61 | |
| 1990 | Study for Hostage 65 | |
| 1991 | Study for Hostage 79 | |
| 1990 | Study for Hostage 83 |